Jen 12% žen ve středním věku je spokojených se svým tělem


Nová studie Univerzity v Severní Karolíně (publikována 11.10.2013 v Journal of Women&Aging) dotazovala 1 789 žen nad 50 let, pouhých 12,2 % bylo spokojených se svým tělem.

Navíc i těchto 12% nebylo zcela imunních vůči nespokojenosti s jednotlivými částmi svých těl (56,2% se nelíbí jejich bříško, 53,8% tvář a 78,8% nemá rádo svou pleť).

Spokojené ženy měly nižší BMI a také lepší dietní návyky. Zajímavé bylo, že např. úpravy plastické chirurgie se týkaly stejnou měrou těchto 12% i žen nespokojených se svým vzhledem. Spokojené ženy také věnují více hodin týdně cvičení.

Nebudu se teď zabývat lehce pokrouceným ideálem krásy tohoto století, kdy krásná žena má 27 let, 175 cm a 50 kg  a hotovo, jak se nevejdete do škatulky, zapomeňte na to, že byste se mohla cítit krásná (také Barbie sice trochu změnila pod tlakem veřejnosti své míry, ale stále v přepočtu vychází na 180 cm výšky a míry 75-55-81).

Vzala bych si z této studie jiná podstatná zjištění:

  1. Abyste se cítily spokojeně – hýbejte se!
  2. Nikdo není dokonalý, takže vynechte všechny časopisy a reklamy a pokud potřebujete vzor, představte si ženu ve svém okolí (líbí se vám její postava, energie a přístup), která nemá míry modelky, ale je prostě k sežrání :-). Já osobně letos odhlásila předplatné Elle, u které jsem sice krásně relaxovala (móda, místa ve světě a články o zajímavých a talentovaných lidech), ale už mě nebavilo se dívat na podivně se opakující stále stejné stránky dokonale retušovaných krásek.
  3. I ženy nad 50 let mohou být spokojené se svým tělem!

Chci podpořit ženy tohoto věku, proto můžete cvičit Vnímej své tělo za zvýhodněnou cenu 120 Kč / 90 min. Sebe-vědomí totiž nesouvisí s věkem a každá žena by se měla mít ráda. Tato sebeláska není sobectví ani nic nepatřičného (prosím zapomeňte na tolik vštěpovanou skromnost našich babiček), je to výchozí bod pro lásku k ostatním lidem a nutnost ve světě, kdy jsme obklopeni technologií, která nám dává iluzi společnosti, ale v zásadě jsme stejně jen sami (se) sebou.

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *