Jak využít své zdravotní pojištění?


Automaticky platíte své zdravotní pojišťovně a dál se o nic nestaráte? Chyba – kromě zdravotní péče totiž řada pojišťoven přispívá i na pohybové programy, takže se určitě vyplatí se informovat.

Dále v článku najdete příklady nabídek pro rok 2015. Berte ho prosím informativně a především pro inspiraci, abyste se sami přesvědčili u své pojišťovny, protože i samotné instituce si v podmínkách kladou nárok na to programy i během roku změnit.

Patříte-li k Vojenská zdravotní pojišťovně, můžete využít příspěvku 250 Kč ročně na zdravotní cvičení pro děti i pro dospělé.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna má ve své nabídce bonusový program, do kterého se musíte přihlásit. Poté získáváte body (tabulku pro získávání bodů najdete zde:), které pak můžete využít jako kredit. Z něho si můžete nechat proplatit cvičení rodičů s dětmi (až 250 Kč ročně) nebo sportovní aktivity jako je pilates, jóga apod. (250 Kč ročně).

Pokud využíváte online aplikaci Vitakarta  Oborové zdravotní pojišťovny, můžete čerpat z bonusového programu. Získáváte kredity např. za získání nového pojištěnce, narození miminka, délku pojištění u OZP, návštěvu u lékaře (zubař apod.), elektronické podání přehledu OSVČ atd. Poté máte nárok na čerpání max 240 Kč za rok na fitness, jógu či pilates.

Zaměstnanecká pojišťovna škoda vsadila na seniory nad 60 let, pro které má příspěvek až 500 Kč za rok na sportovní a pohybové aktivity.

Všeobecná zdravotní pojišťovna dosud (29.1.2015) program na rok 2015 nezveřejnila, pokud patříte pod ní – určitě sledujte, co bude mít v nabídce.

Mrkněte se vždy na obecné podmínky čerpání příspěvků, patří tam např., že příspěvek máte čerpat naráz, kdy podat žádost, přesné formuláře i co je třeba k čerpání příspěvku (originál daňového dokladu apod.)

Často se objevuje u pojišťoven i příspěvek na plavání (dětí i dospělých).

Myslíte si, že příspěvek kolem 250 Kč na rok je málo? Možná ano, taky bych raději viděla navýšení peněz, které jdou opravdu na prevenci (zdravý pohyb, výživa, relaxační techniky) než na business (nepovinné očkování a různé vitamínové preparáty a výživové doplňky). Na druhou stranu je vždy lepší něco než nic 😉

Pokud Vám článek pomohl, sdílejte ho prosím dál.

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *